Personel Yetki ve Takip Sistemi


Bf Elektronik olarak sizlere en uygunpersonel takip çözümünü bulma konusunda tüm bilgi birikimimiz ve tecrübemizle hizmet vermekteyiz.
Personel Takip Sistemi, her şirkete uygulanabilen şirket çalışanlarının giriş çıkış ve mesai bilgilerini yöneten şirkette çalışanların devamlılıkla ölçülebilen verimlilik, yöneticilerin de yönetimsel performans kriterini belirmekte kullanılan ve Personel Bordrolarına direkt girdi sağlayabilen bir sistemdir. Bu Sistemin kullanım amaçları saat bazlı çalışan personelin saat ücretlerinin belirlenmesinden elemanların günlük haftalık aylık mesai cetvellerinin takip edilmesine kadar, güvenlik amaçlı şirket genel kapı kontrolünden insan kaynaklarına şirketin verimliliğini etkileyebilecek zamansal kümüle kayıplarının hesaplanmasına kadar geniş bir yelpazededir.

Personel Takip Sistemleri 5 yaygın grupta toplanmaktadır.Bunlar;

  • Kartlı Takip Sistemleri Parmak İzi Tanıma
    • Yüz Tanıma
    • İris ve Retina Tanıma
    • Damar Deseni Tanıma

Kartlı takip sistemlerinde en önemli unsur kullanılacak olan kartların uygulama yerlerine göre özel seçilmesidir.

Kartlı takip sistemi le yapılabilecekleri sıralamak gerekirse, Her personel kendine ait kartı ile yetkili olduğu saatler içinde yetkili olduğu yerlere kart okutarak giriş yapabilir. Kayıt saati ve tarihi aynı anda online olarak yazılımın veritabanına gelir ve depolanır. İstenilen zaman da istenilen bilgisayardan veya internetten raporlama yapılabilir.

PARMAK İZİ TANIMA

Parmak izi tanıma sistemleri temelde iki ana birimden oluşur.Parmak izi okuyucu ve bu okuyucudan gelen bilgileri işleyen yazılım.

Biometrik teknolojilerinin en yaygın olanı parmakizi tanıma sistemi personel kontrolü için ideal bir sistemdir.Her insanda farklı ve kendine has koda sahip parmak izleri sayesinde, kimin kim olduğunu tespit etmeniz çok kolay. İşe giriş çıkışlarda başkasının yerine kart basımını ortadan kaldıran bu sistem çoğu sektör için başarılı bir çözümdür.

Parmakizi okuyucular kullanılacak ortama ve personelle göre özenle seçilmelidir. Her parmakizi okuyucusu her yerde kullanılmamalıdır.

10 Kullanıcılı küçük işletmelerden 10.000 kişinin çalıştığı dev fabrikalara kadar başarı ile uygulanan parmakizli tanıma sistemi, uygun maliyeti ve kolay kurulumu ile en başarılı personel takip sistemi çözümü seçilebilir

YÜZ TANIMA

Bu yöntemde gözler arası mesafe, burun genişliği, elmacık kemikleri, çene çizgisi ve şekli gibi yüz özelliklerinden kimlik tanımlanması yapılıyor. Elde edilen görüntü sayesinde, biyometri yazılımı fotoğrafla depolanmış şablonlu karşılaştırabileceği doğru açıyı buluyor. Sonra işaretlediği bir dizi nokta arasındaki mesafeyi ölçüyor ve bir örnek elde ediyor. Bu örnek de  veritabanındaki şablonla kıyaslanıyor.

İRİS VE RETİNA TANIMA

İris taramada,iris öncelikle sıradan bir CCD kamerayla fotoğraflanıyor. Bu görüntü, veritabanında depolanmış bir şablon ile karşılaştırılıyor ve çizgilerin, beneklerin,desenlerin aynı olup olmadığı bakılıyor. Retina taramasındaysa, kan damarlarının aydınlatılması için düşük yoğunluklu, kesintisiz bir ışık kaynağı kullanılıyor ve damarların fotoğrafı çekilip analiz ediliyor. Kan damarı desenlerini okumak için bir bağlayıcı(coupler)kullanılıyor. Göz  tarama biyometrileri arasından daha az çaba gerektireni ve ölçülmesi kolay olanı iris tarama.

DAMAR DESENİ TANIMA

Biometrik (Canlı Ölçüm) Teknolojilerinin en yeni olanı el damar tanıma sistemi geçiş kontrolü sistemleri için güvenilir bir sistemdir.

Her insanda farklı ve kendine has koda sahip damar yapısı sayesinde, kimin kim olduğunu tespit etmeniz çok kolay.Bina veya Oda girişlerinde bulunan kapı, turnike ve bunun gibi setlerde, yetkili kişiyi elinden tanıyıp geçiş izni olanı kabul eden sistem, güvenlik için üst düzey bir seçenektir