Bakımını üstlendiğimiz kişiler için özel olarak kendi serverımız üzerinden detaylı kontrolleri sürekli yapılan ve bu hizmeti verdiğimiz değerli müşterilerimize ücretsiz olarak sunduğumuz ESET Endpoint Security ücretsiz olarak kurulur, düzenli olarak raporlama yapılır, sağlanabilecek maksimum güvenlik sağlanır.

Performans, tespit ve yanlış tespitleri dengelemek için birden çok dinamik teknolojiyi kullanan çok katmanlı bir yaklaşımdan yararlanarak:
Checkmark iconFidye yazılımlarına karşı korur

Checkmark iconHedeflenen saldırıları engeller

Checkmark iconVeri ihlallerini önler

Checkmark iconDosyasız saldırıları durdurur

Checkmark iconGelişmiş kalıcı tehditleri algılar

Yönetim sunucusu

ESET Security Management Center Uç nokta ürünlerini tek bir pencereden yönetir ve Windows veya Linux üzerine kurulabilir. ESET, kuruluma ek olarak, hızlı ve kolay kurulum için basitçe içe aktarılabilen bir sanal araca sahiptir.

Makine öğrenimi

Tüm ESET Endpoint ürünleri şu anda diğer savunma katmanlarımızla birlikte makine öğrenimini de kullanıyor ve 1997’den beri bunu yapıyor. Makine öğrenimi özellikle konsolide çıktı ve sinir ağları şeklinde kullanılır.

Çok katmanlı savunma

Günümüzün sürekli gelişen tehdit yapısı için tek bir savunma katmanı yeterli değildir. Tüm uç nokta ürünleri, yürütme öncesinde ve yürütme sırasında kötü amaçlı yazılım önleme işlemini tespit etme yeteneğine sahiptir. Sadece kötü amaçlı yazılım yaşam döngüsünün belirli bir bölümüne odaklanmaksızın, bu ESET’in mümkün olan en yüksek düzeyde koruma sağlamasına olanak tanır.

SORUN

Bazı işletmeler, fidye yazılım saldırılarından korunacakları ekstra sigortalar gerektirir.

Kullanım Örnekleri

ÇÖZÜM

  • Ağ Saldırısı Koruması, fidye yazılımlarının, ağ düzeyindeki kötüye kullanımları durdurarak sisteme bulaşmasını önleme yeteneğine sahiptir.
  • Çok katmanlı savunmamızda, gizleme kullanarak tespit edilmekten kaçınmaya çalışan kötü amaçlı yazılımları tespit etme özelliği olan bir ürün içi sanal makine bulunur.
  • ESET’in bulut kötü amaçlı yazılım koruma sisteminden yararlanın – LiveGrid® – Bir sonraki tespit güncellemesini beklemeye gerek kalmadan yeni tehditlere karşı otomatik olarak korumak için.
  • Tüm ürünler, işletmelerin zararlı dosya şifrelemesinden korunmasını sağlamak için Ransomware Kalkanı içerir.

ESET FARKI

Davranışsal Algılama – HIPS

ESET’in Host tabanlı İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (HIPS) sistem etkinliğini izler ve şüpheli sistem davranışını tanımak ve durdurmak için önceden tanımlanmış bir kural kümesi kullanır

Fidye Yazılım Kalkanı

Kullanıcıları fidye yazılımlarına karşı koruyan ek bir katman. Teknolojimiz, yürütülen tüm uygulamaları davranışlarına ve itibarlarına göre izler ve değerlendirir. Fidye yazılımı davranışını andıran süreçleri tespit etmek ve engellemek için tasarlanmıştır.

Ağ Saldırı Koruması

ESET Ağ Saldırı Koruması, ağ düzeyinde bilinen güvenlik açıklarının algılanmasını iyileştirir. Kötü amaçlı yazılımların yayılmasına, ağ tarafından yürütülen saldırılara ve henüz bir yama yayınlanmamış veya dağıtılmamış olan güvenlik açıklarından yararlanmaya karşı önemli bir koruma katmanı oluşturur.

Gelişmiş Bellek Tarayıcı

Modern zararlı yazılımların önemli bir tehlikesini etkin bir şekilde ele alan benzersiz bir ESET teknolojisi – aşırı bilgi gizleme ve / veya şifreleme kullanımı. Gelişmiş Bellek Tarayıcı, bulaşıcı bir işlemin davranışını izler ve belleğe indirdikten hemen sonra tarar.

Ürün İçi Sandbox

ESET’in ürün içi Sandbox özelliği, kötü amaçlı yazılımın yüzeyinin altında gizlenen gerçek davranışı tanımlamaya yardımcı olur. Bu teknolojiyi kullanarak, ESET çözümleri, yalıtılmış sanal bir ortamda şüpheli bir örnek yürütmek için bilgisayar donanımı ve yazılımının farklı bileşenlerini kullanır.

Exploit Engelleyici

ESET Exploit Engelleyici, genellikle istismar edilen uygulamaları (tarayıcılar, belge okuyucuları, e-posta istemcileri, Flash, Java ve diğerleri) izler ve yalnızca belirli CVE tanımlayıcılarını hedeflemek yerine, sömürü teknikleri üzerine odaklanır. Tetiklendiğinde, tehdit derhal makinede engellenir.

Çift Yönlü Güvenlik Duvarı

Şirket ağına yetkisiz erişimi engeller. Anti-hacker koruması, verinin açığa çıkmasını önleme ve güvenilir ağların tanımlanmasını sağlar, genel Wi-Fi gibi diğer tüm bağlantıları varsayılan olarak kısıtlar.

Botnet Koruması

ESET Botnet Protection, botnetlerin kullandığı kötü amaçlı iletişimi algılar ve aynı zamanda rahatsız edici işlemleri tanımlar. Tespit edilen herhangi bir kötü niyetli iletişim engellenir ve kullanıcıya bildirilir.